Parmak İzi Okuyucular

Parmak İzi Okuyucu Sistemleri Nedir?
Biyometrik geçiş kontrol sistemleri, biyometrik tarayıcıları doğrulama sağlamak için bir araç olarak kullanır. En yaygın biyometrik geçiş kontrol sistemleri parmak izi okuyucuları, iris tarayıcıları ve retina tarayıcılarıdır. Bu geçiş kontrol sistemleri, geleneksel yöntemlere kıyasla oldukça karmaşık ve son derece yüksek bir güvenlik seviyesi sağlar.

Parmak izi okuyucu sistemleri öncelikle yukarıda söylediğimiz gibi biyometrik geçiş kontrol sistemleri kategorisinin bir alt kategorisidir. Yenilikçi biyometrik, parmak izi geçiş kontrol sistemleri çoğunlukla güvenilir geçiş kontrol sistemi ve parmak izi geçiş kontrol mekanizmaları olarak bilinmektedir. Parmak izi okuyucu sistemleri, her insanın parmak izinin farklı yapılarda olmasından dolayı en güvenilir ve güvenli geçiş kontrol sağlayan bir sistem olarak kabul edilir. Parmak izi geçiş kontrolünde parmak izi okuyucu önce parmak izini okur ve dijital baskı görüntüsüne göre eşleştirir.
Parmak İzi Sistemleri Neden Tercih Edilmelidir?
Parmak izi okuyucu gibi biyometrik geçiş kontrol sistemleri, kart veya şifre ile kontrolü sağlayan diğer geçiş kontrol sistemlerinden daha üstün bir güvenlik seviyesi sunar, çünkü biyometrik okuyucular kartları veya şifreleri değil bireyleri tanımlar. Daha önceleri sadece yüksek güvenlikli ofisler veya kurumlar biyometrik geçiş kontrol sistemleri kullanmaktaydılar, ancak şimdi biyometrik geçiş kontrol sistemlerinin maliyeti geleneksel kart tabanlı geçiş kontrol sistemleri ile eşit hale geldiğinden küçük büyük fark etmeksizin tüm işletmelerde tercih edilmektedir.

Parmak izi okuyucuların diğer bir tercih edilme sebepleri ise ev veya iş sahiplerine anahtarsız geçiş imkanı ve bu geçişlerin oldukça hızlı olmasını sağlamaktadır.
Parmak İzi Sistemlerinin Bu Kadar Çok Tercih Edilmesinin Sebebi Nedir?
Biyometrik geçiş kontrol sistemleri, işletmelerin bir binadaki güvenli alanlara girişi sınırlandırması konusunda devrim yaratmıştır. Anahtarlar, kartlar, parolalar veya diğer benzer aygıtlara güvenmek, şirketler için ciddi bir sorun olabilir; çünkü bunların kolayca kopyalanabilmesinden veya çalınabilmesinden dolayı sistem kolaylıkla kandırılabilir. Parmak izi geçiş kontrol sistemleri gibi geçiş kontrol sistemleri ile donatılmış bir tesisin güvenliğinin oldukça artmış olacağı garanti edilmektedir.

Bu ürünü sepete eklediniz:

tr_TRTürkçe