Active RFID Readers

Aktif rfid okuyucu (RFID), nesnelere eklenen RFID etiketleri otomatik olarak tanımlamak ve izlemek için elektromanyetik alanları kullanan bir teknolojidir. Etiketler elektronik olarak saklanan bilgileri içerir. Pasif etiketler yakındaki bir aktif RFID okuyucu sorgulayan radyo dalgalarından enerji toplar. Aktif etiketler ise bir yerel yerel güç kaynağına (pil gibi) sahip olur ve RFID okuyucu aracılığıyla yüzlerce metre mesafeden bile çalıştırabilir. Bir barkodun aksine, etiketin okuyucunun görme çizgisi içinde olması gerekmez, bu nedenle izlenen nesneye gömülü olabilir. RFID, Otomatik Tanımlama ve Veri Yakalama (AIDC) için bir yöntemdir.

RFID etiketleri bir çok endüstride kullanılır, örneğin üretim sırasında bir otomobile takılan bir RFID etiketi, ilerleme durumunu montaj hattı boyunca izlemek için kullanılabilir; RFID etiketli ilaçlar antrepolarla takip edilebilir; Hayvancılık ve evcil hayvanlara RFID mikroçipleri yerleştirmek hayvanların pozitif tanımlanmasına olanak tanır. Bu konunun yüzlerce örneği mevcuttur.

RFID etiketleri nakit, kıyafet ve eşyalara bağlanabileceği gibi, hayvanlara ve insanlara da yerleştirilebildiğinden, kişisel olarak bağlantılı bilgilerin rızası olmadan okunması ciddi gizlilik kaygısı yaratmıştır. Bu endişeler, gizlilik ve güvenlik konularına yönelik standart spesifikasyon geliştirme ile sonuçlandı. ISO / IEC 18000 ve ISO / IEC 29167, izlenemezlik, etiket ve okuyucu kimlik doğrulaması ve havadan uzak gizlilik için çip şifreleme yöntemlerini kullanmaktadır. ISO / IEC 20248, veri, kaynak ve okuma yöntemi özgünlüğü sağlayan aktif RFID okuyucu ve barkodlar için dijital imza veri yapısını belirtir. Bu çalışma ISO / IEC JTC 1 / SC 31 Otomatik tanımlama ve veri yakalama teknikleri ile yapılır. Etiketler, satış işlemlerini hızlandırmak ve müşterilerin ve çalışanların hırsızlığı önlemek için mağazalarda da kullanılabilir.

You've just added this product to the cart:

en_USEnglish