Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemi Nedir ? Bariyer çeşitleri nelerdir ?
Bariyer Nedir?
Bariyer, bir eylem veya nesneyi engelleyen fiziksel bir yapıdır. Dilimizde ‘Engel’ manasıyla ifade edilmektedir.
Bariyer Sistemi Nedir ?
Genellikle çeşitli alanlarda koruma ve araç giriş çıkışlarını kontrol altına almak amacıyla tercih edilen otomatik bariyer sistemleri günlük hayatta bir çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Alanlara araçların geçişlerini takip ve kontrol etmenizi sağlayan sistemler koruma açısından düzen sağlamaktadır.Bu tür olanakları bize sunan sistemlere bariyer sistemi adı verilmektedir. Günlük yaşamda en sık olarak kullanımda olan bariyer sistemleri kollu otopark bariyer sistemleridir. Şimdi kollu bariyer ve diğer bariyer çeşitlerini detaylı olarak inceleyelim.
Bariyer Çeşitleri Nelerdir ?
Otomatik Kollu Bariyer Sistemi: Akıllı Otopark Sistemleri – Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) yani araç tanıma sistemleri ile entegre olan ve gelişmiş yazılım sistemiyle birlikte bariyer sistemi en çok tercih edilen kontrol sistemidir. Otomatik Kollu bariyer içerisinde çalışan otomatik kol sistemi tamamen elektrikli bir motor ve kol mekanizmasıyla donatılmıştır. Çalışma hızları kol uzunluklarına göre bariyerler arasında farklılık göstermektedir. Cihaz üzerinde bulunan röle girişleri HGS sistemi, uzaktan kumanda ve kart okuyucu sistemleri ile kullanımına olanak sağlamaktadır.

Mantar Bariyer Sistemi: Bu bariyer sistemi genellikle sokaklar ve trafiğe kapalı alanlar için tercih edilen sistemi oluşturur. Mantar bariyer sistemleri güvenliği en üst düzeye çıkarmak için de aktif olarak kullanılıyor. Özellikle alışveriş merkezlerinde, binanın önlerinde, trafiğe kapalı alanlarda kontrolü sağlamak için tercih edilebilecek bir sistemdir. Kollu bariyerler de olduğu gibi Akıllı Otopark Sistemleri – Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile entegre olan ve gelişmiş yazılım sistemiyle birlikte, buton ve uzaktan kumanda gibi seçeneklerle de çalışabilmektedir.

Bu ürünü sepete eklediniz:

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe